Perfumy, attar i bakhur. Przewodnik po świecie arabskich wonności - Jolanta Mikołajczyk

Perfumy, attar i bakhur. Przewodnik po świecie arabskich wonności

Jolanta Mikołajczyk

54,00 zł45,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo Akademickie Dialog
ISBN 978-83-8002-988-0
Data wydania 15 lipca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 270
Rozmiar pliku: 11,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 270
Rozmiar pliku: 24,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
54,00 zł45,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Czym jest dla nas zapach? To wspomnienie przywołujące obrazy z dzieciństwa, podróży, przypominające osoby, sytuacje. To osobiste odczucie owiane tajemniczością, które tak trudno opisać. Ma moc wyzwalania emocji, choć nie możemy go zobaczyć, dotknąć, a jedynie poczuć. To niematerialne dziedzictwo każdego zakątka świata, które oprowadza podróżnych po miejscach kultu, restauracjach, ogrodach. […] Najmocniej działają na nas zapachy, którymi nie oddychamy na co dzień.

Zapach to jednocześnie najtrudniejsze do opisania w książce wrażenie zmysłowe. Mimo to „Perfumy, attar i bakhur” to książka przepełniona zapachami. Zabierze Czytelnika w zapachową podróż w czasie i przestrzeni, przybliży historię perfum i kadzideł, składniki wykorzystywane w perfumerii, zwyczaje „zapachowe” funkcjonujące na Półwyspie Arabskim, a wreszcie przekaże podstawy wiedzy, jak stworzyć własną kompozycję zapachową oraz jak wybierać perfumy i nie dać się oszołomić feerią aromatów.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »