Paryski lipiec - Bernard G. Murray

Paryski lipiec

Bernard G. Murray

34,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8219-978-9
Data wydania 20 czerwca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 380
Rozmiar pliku: 2,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 380
Rozmiar pliku: 932,2 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
34,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Czwórka przyjaciół: Michael, Hans, John i Alvaro, wyjeżdża na wakacje do Paryża, by uczcić zakończenie studiów i zasmakować życia nocnego. Tymczasem w stolicy Francji trwa ostatni dzień szczytu klimatycznego. Nic nie wskazuje na to, że rządy największych państw zmienią swoje podejście do ratowania Ziemi. Przewodniczący senatu, Jean, opracowuje bezkompromisowy plan, który pod płaszczykiem walki o klimat ma na celu odbudowę francuskiego imperium i ustanowienie nowego ładu. Upozorowany atak terrorystyczny stanie się początkiem końca bezpiecznej i spokojnej Europy, którą bohaterowie uważali za swój dom. Każdy z nich będzie musiał wkrótce odpowiedzieć sobie na pytanie, ile warto poświęcić w imię wyznawanych idei i czy da się walczyć ze złem, jednocześnie po nie sięgając…

Największej blokady dla zdobywania wolności i równości praw, wyzwalania ludzkich istnień nie stanowią ci najzagorzalsi przeciwnicy, wrogowie tej szczytnej idei, ale ci zwykli, umiarkowani ludzie. Owszem, popierają nasze idee, ale bezprzytomnie przywiązani są do porządku, do niesprawiedliwego prawa. Nie pochwalają naszych metod, mimo że są pokojowe. […] Rozwój, wolność i równość praw przynoszą ludzie, którzy mają odwagę uporczywie zabiegać o lepsze jutro, o ludzką godność dla każdego, bez wyjątku.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »