Panna Jutrzenka i inne osobliwości - Antonina Jasztal

Panna Jutrzenka i inne osobliwości

Antonina Jasztal

23,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8219-374-9
Data wydania 12 lipca 2021
Język: Polski
Liczba stron: 81
Rozmiar pliku: 6,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 81
Rozmiar pliku: 15,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
23,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Dawno, dawno temu… mogło wydarzyć się wszystko!

Wyobraźnia jest najbardziej niesamowitą rzeczą, jaką został obdarzony człowiek. Nie podporządkowuje się żadnym prawom i potrafi opisać nawet to, co przekracza jej możliwości… Oto zbiór czterech baśni, w których to wyobraźnia gra pierwsze skrzypce. Co się stanie, gdy pewnego dnia Słońce się zbuntuje, a jedyną deską ratunku okaże się niepokorny chłopiec, który zawsze robi to, na co ma ochotę? Jak skończą się perypetie rycerza, który przez czterdzieści lat próbował odnaleźć smoka, by spełnić prośbę swojej narzeczonej? Wejdźcie do świata, gdzie nie działają żadne prawa, gdzie horyzont jest płachtą rozwieszoną na niebie, a kolory bledną i błękitnieją w miarę oddalania się od domu…

Dostojnicy milczeli. Oczywiście najprościej byłoby poprosić króla, aby ten rozkazał Słońcu wzejść. Ale gdzieś w głębi duszy każdego z nich czaiła się wątpliwość, czy Słońce aby na pewno posłucha.
– Należy – powiedział w końcu jeden – zgromadzić dużo wosku…
– Idiota! Przyprowadzić mi tu uczonych.
Uczeni przybyli, a każdy z nich miał ogień w oczach, co oznaczało, że byli właśnie w trakcie zażartej dysputy, jednej z tych, co to wszyscy gadają, a nikt nie słucha.
– Ta anomalia pogodowa spowodowana jest rozszerzaniem się kosmosu i oddalaniem się Ziemi od Słońca, jak mi się zdaje – ruchem jednostajnie przyspieszonym…
– Kara Boża – wykrzyknął jakiś księżyna.
– Bzdura! Koniec świata nastąpi dopiero za dwa lata!

Antonina Jasztal

Urodziła się w Starachowicach w 1998 roku. Rozpoczęła studia artystyczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Interesuje się ilustracją książkową, lubi literaturę klasyczną. Pisze opowiadania, ponieważ dzięki nim zyskuje możliwość eksperymentowania z rzeczywistością.

Zbiór opowiadań „Panna Jutrzenka i inne osobliwości” jest jej debiutem literackim.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »