Oswajanie Ameryki - Janusz M. Szlechta

Oswajanie Ameryki

Janusz M. Szlechta

21,25 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Fabuła Fraza
ISBN 978-83-654-1140-2
Data wydania 2019
Język: Polski
Liczba stron: 151
Rozmiar pliku: 7,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 151
Rozmiar pliku: 8,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
21,25 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

"Reportaże te są efektem mojej pracy w »Nowym Dzienniku« – bardzo popularnej i ważnej dla Polonii gazecie polskiej w metropolii nowojorskiej, a także w »Białym Orle«, który ukazuje się w 9 stanach wschodniego wybrzeża USA. Praca w tych gazetach sprzyja poznawaniu rodaków w Stanach Zjednoczonych. Bywałem w różnych miejscach, byłem świadkiem wielu przyjemnych, ciekawych i ważnych wydarzeń... Tworzyło to okazje, by porozmawiać z ich bohaterami czy architektami. Niedawno ukazały się dwie moje książki: »Widziane stąd« – wybór wywiadów z rodakami w USA, oraz „Widziane stamtąd” – wybór wywiadów z rodakami rozsianymi po świecie. Napisałem też sporo reportaży. Zarejestrowałem w nich fascynujące historie wielu osób, niekiedy dramatyczne. Bo życie na emigracji nie jest łatwe – i choć brzmi to jak zwykły truizm – trzeba przecież pamiętać, że my, emigranci, na co dzień borykamy się ze skutkami swego wyboru. Efektem tego jest zbiór reportaży »Ulica bezdomnych«.

Tu starałem się zebrać te historie, które wskazują, że mimo wszystko nasi rodacy potrafi ą odnaleźć się z dala od ojczyzny i w obcym kraju robić wiele dobrego dla siebie, a także dla innych. Potrafią pielęgnować dobre tradycje i to, co otrzymali od swych przodków, i z dala od Polski potrafi ą kochać to, co polskie. W ten sposób powstał zbiór reportaży »Oswajanie Ameryki«.

Mam nadzieję, że wielu czytelników z przyjemnością zagłębi się w te historie, poznając tym samym kawałek Ameryki z interesującymi elementami polskości."

Janusz M. Szlechta

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »