Ostatnie słowo Rocambole\'a. Część 4 -

Ostatnie słowo Rocambole\'a. Część 4

35,00 zł31,50 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, PDF, EPUB

Wydawnictwo Jamakasz
ISBN 978-83-67876-21-6
Data wydania 5 lipca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 360
Rozmiar pliku: 10,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 360
Rozmiar pliku: 8,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 360
Rozmiar pliku: 10,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
35,00 zł31,50 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, PDF, EPUB

Opis

To nowe dzieło utrzymane jest w tym samym duchu, co poprzednie, ale Ponson du Terrail dodaje do niego odrobinę egzotyki, wprowadzając sektę Thugów, dusicieli z Indii, którzy byli bardzo modni w latach sześćdziesiątych XIX wieku.

Ewidentnie uzdrowiony, Rocambole przeniknął do gangu złodziei, aby z nimi walczyć. Podczas napadu dowiaduje się, że Thug próbuje porwać młode dziewczęta i zabrać je z powrotem do Indii, aby służyły bogini Kali. Rocambole wyrusza do Anglii wraz z Milonem i Wandą oraz kilkoma skruszonymi członkami gangu rabusiów, aby walczyć z Thugami, a w szczególności chronić pewną Cygankę, która naprawdę nazywa się Anna Blesingfort, której spadek został skradziony przez jej ciotkę, kochankę przywódcy Thugów… Po tej walce, której wynik pozostawiam do odgadnięcia, Rocambole udaje się do Indii.

W następnym odcinku członkowie Klubu Zbolałych, podejrzliwi wobec kobiety o pseudonimie Piękna Ogrodniczka, która ma reputację uprawiającej śmiercionośne rośliny w swoim ogrodzie, udają się do jej domu, aby odkryć woskowy posąg podobny do jednego z nich, Maureversa, kochanka Turquoise (patrz Klub Sług Serca), którą Rocambole, niedawno odnalazł. Ta kobieta to Roumia, Cyganka; porwała Maureversa, ponieważ zabił jej przyrodniego brata, Perdita, kiedy był związany z Rocambole’em, a także Wandę, aby zemścić się na Rocambole’u. Po powrocie z Indii, Rocambole, w towarzystwie Nadira, członka Synów Śiwy, zaprzysięgłych wrogów Thugów, udaremnia plany Roumii i uświadamia jej, że musi prowadzić inne życie. Ta zgadza się uwolnić Wandę i Maureversa.

Ale... podczas pobytu w Indiach, Rocambole połączył siły z radżą Osmanym, aby walczyć z sir Edwardem Lintonem, który porwał syna radży i żąda dużego okupu. Jest to powód powrotu Rocambole’a do Anglii. Z pomocą Roumii, Milona i Wandy, Rocambole’owi udaje się uwolnić syna radży, ale zostaje zadenuncjowany przez sir Edwarda londyńskiej policji, która szuka go od dłuższego czasu... W końcu zostaje zamknięty w więzieniu.