Ostatnia bitwa - Olgierd Adamczak

Ostatnia bitwa

Olgierd Adamczak

38,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8219-923-9
Data wydania 16 sierpnia 2022
Język: Polski
Liczba stron: 496
Rozmiar pliku: 2,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 496
Rozmiar pliku: 995,1 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
38,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

W sielankowe życie zamieszkujących Wielką Puszczę istot ze szczękiem oręża i tętentem kopyt wkracza najgorszy z najgorszych nieprzyjaciół: człowiek. To z jego winy wybucha krwawa wojna, pochłaniająca tysiące ofiar. Elfy, krasnoludy, trolle, nimfy i ogry muszą zmierzyć się z przemocą na niespotykaną dla nich skalę i stanąć do obrony swoich domostw. Wśród nich jest krasnolud Peren, który stara się z całych sił wspomagać swoją ojczyznę. Wkrótce jednak okazuje się, że wrogów jest więcej. Przyczajone od tysięcy lat ciemne moce planują wykorzystać wojenną zawieruchę, by przejąć władzę nie tylko nad Wielką Puszczą, ale i całym światem…

Las płonął. Setki starych drzew waliły się z łoskotem na ziemię, sypiąc iskry na suche liście krzewów, które gęsto rosły bliżej ziemi. Oszalałe z przerażenia zwierzęta uciekały na oślep, byle dalej od ognia. Ale żywioł szalał wszędzie. Cała pradawna Puszcza płonęła, niby bierwiona w kominku olbrzyma. Padały stare dęby, liczące sobie ponad pięć stuleci, młode brzozy, które po zimie jeszcze nie zdążyły się zazielenić, oraz cisy i buki dopiero co wyrosłe ponad glebę. Było gorąco, duszno, dym zatykał płuca, wdzierał się do oczu, powodując łzawienie, ograniczał widoczność. Wszędzie skakały płomienie. Było jak w piekle.

Olgierd Adamczak
Urodził się w 2006 roku w Poznaniu. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczął w wieku jedenastu lat. Lubi tworzyć własne, alternatywne światy, gdyż – jak twierdzi – może wówczas żyć w kilku miejscach jednocześnie. Jest wielkim fanem twórczości Sapkowskiego i Tolkiena. Słucha wielu metalowych i rockowych kapel, w szczególności Amon Amarth. Marzy o tym, by w przyszłości jego książki przetłumaczono na język angielski i by stały się znane na całym świecie.
Strona autora: oliada.pl

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »