Osobowość prawna jednostek samorządu terytorialnego - Adam Doliwa

Osobowość prawna jednostek samorządu terytorialnego

Adam Doliwa

99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-255-4401-0
Data wydania 2012
Język: Polski
Liczba stron: 566
Rozmiar pliku: 16 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Monografia stanowi teoretyczne studium osobowości prawnej jednostek samorządu terytorialnego jako konstrukcji prawa pozytywnego, której istota i przynależność nie jest ani jednoznaczna, ani jednorodna. Z takiej przyczyny nie jest to studium tylko z zakresu teorii prawa cywilnego, czy tylko z zakresu teorii prawa administracyjnego – sam zresztą samorząd terytorialny to problematyka, która jest wspólna prawu konstytucyjnemu i administracyjnemu, a w kontekście osobowości prawnej jego jednostek, także prawu cywilnemu. Prezentowana praca zawiera zatem próbę wyjaśnienia, z pozycji naukowej cywilisty, tytułowego problemu zarówno za pomocą siatki pojęć i doktryny prawa prywatnego, jak i prawa publicznego.

Skierowana jest ona zarówno do studentów prawa oraz administracji, jak również będzie przydatna pracownikom administracji publicznej i tym wszystkim, którzy wyrażają zainteresowanie prezentowaną tematyką.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »