Ordynacja podatkowa. Orzecznictwo. Piśmiennictwo - Małgorzata Niezgódka-Medek

Ordynacja podatkowa. Orzecznictwo. Piśmiennictwo

Małgorzata Niezgódka-Medek

254,00 zł215,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8328-521-4
Data wydania 1 stycznia 2023
Język: Polski
Liczba stron: 956
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
254,00 zł215,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Opis

Książka zawiera wybór orzeczeń i piśmiennictwa do poszczególnych artykułów ustawy – Ordynacja podatkowa i zagadnień związanych z jej przepisami. Autorzy dążyli do wyselekcjonowania orzeczeń możliwie najbardziej aktualnych z punktu widzenia stanu prawnego i wyrażających poglądy ukierunkowane na kreowanie koncepcji wykładni. Orzeczenia są ułożone w porządku chronologicznym według daty wydania, opatrzone piktogramami określającymi ich znaczenie.

Pozycje piśmiennictwa przypisane są do poszczególnych artykułów ustawy, przy czym podstawowym łącznikiem publikacji jest jej dominujący temat.

Zbiór zawiera także starsze orzeczenia i literaturę dotyczące zagadnień, które są na tyle uniwersalne, że nie straciły na aktualności niezależnie do ewolucji stanu prawnego. Dobrym przykładem może być zagadnienie charakteru decyzji wydawanej w postępowaniu nadzorczym czy też skutków rektyfikacji decyzji.

Zdecydowana większość zaprezentowanych orzeczeń została wydana przez sądy administracyjne, jednak są też pojedyncze orzeczenia sądów powszechnych oraz Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »