Okruchy - Stanisław Beniowski

Okruchy

Stanisław Beniowski

52,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8313-782-7
Data wydania 29 stycznia 2024
Język: Polski
Liczba stron: 528
Rozmiar pliku: 1,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 528
Rozmiar pliku: 4,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
52,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

By stworzyć wyjątkową historię, wystarczą jedynie skrawki wspomnień.

„Okruchy” to fascynująca podróż przez prawie pięćset lat i pięć kontynentów. W swoim zbiorze opowiadań Stanisław Beniowski pozwala Czytelnikom delektować się okruchami życia codziennego. Przenosi ich do opuszczonego sanatorium nawiedzanego przez siły nieczyste, pozwala odwiedzić szwajcarskie centrum badań nad sztuczną inteligencją, a nawet… bawić się na szalonej imprezie integracyjnej w Szanghaju.

Co łączy te na pozór odległe miejsca i wydarzenia? Czy pozbawiony majątku szlachcic może zrozumieć dylematy współczesnego technologicznego geniusza?

Autor przemyślnie miesza wątki i postaci, wplatając w prozaiczną rzeczywistość odrobinę magii. Wszystko po to, by spróbować opisać ludzki los w całej jego złożoności. Z najbardziej odległych cząstek wspomnień powstają bowiem najbardziej przenikliwe opowieści…

Najbardziej denerwowały go przeciągi pojawiające się nagle i nie wiadomo skąd, powietrzne prądy usiłujące oderwać go od podłoża i ponieść sobie tylko znaną trajektorią w miejsce na pewno daleko nie najdogodniejsze i o wiele niebezpieczniejsze od zajmowanego. (…) Sturlał się tu kiedyś w przyległe rejony spory fragment ukruszonego okrucha zdecydowanie większej całości, który to po kolejnych niezliczonych porankach i bezbarwnych zmierzchach począł wewnętrznie pękać i rozłamywać własne jestestwo na większą ilość odrębnych, skruszałych bytów niemal oczekujących uroczystego okazania, jako strzępki rozdartego serca albo zastygłe łzy. Jednym z nich był on sam.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »