Odpowiedzialność materialna pracowników. Obowiązki pracodawcy - Opracowanie zbiorowe

Odpowiedzialność materialna pracowników. Obowiązki pracodawcy

Opracowanie zbiorowe

84,00 zł71,40 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8268-569-5
Data wydania
Język: Polski
Liczba stron: 93
Rozmiar pliku: 0 B
Zabezpieczenie: Znak wodny
84,00 zł71,40 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Kodeks pracy wyczerpująco reguluje odpowiedzialność materialną pracowników, ustanawiając podstawy tej odpowiedzialności odmiennie od zasad przyjętych w Kodeksie cywilnym. Odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną pracodawcy charakteryzuje się tym, że pracownik nie zawsze ma obowiązek wyrównania całej szkody. Natomiast odpowiedzialność za mienie powierzone pracownikowi, która jest powiązana z pewnym zaufaniem w stosunku do pracownika, jest odpowiedzialnością materialną w pełnej wysokości szkody poniesionej przez pracodawcę.
Z poradnika można się m.in. dowiedzieć:
- jakie są warunki odpowiedzialności pracownika za szkodę wyrządzoną pracodawcy,
- na jakich zasadach pracownik odpowiada za powierzone mu mienie pracodawcy,
- kto ponosi odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną osobie trzeciej, jeśli wynikła ona z działań pracownika przy wykonywaniu przez niego obowiązków pracowniczych,
- jakie warunki muszą być spełnione, aby mogła zostać zawarta umowa o wspólnej odpowiedzialności za mienie powierzone.
Wyjaśnienia te są poparte praktycznymi przykładami, wzorami dokumentów i orzecznictwem sądowym. Opracowanie zostało wzbogacone o rozwiązania problemów pojawiających się w praktyce rozstrzygania o odpowiedzialności materialnej zatrudnionych. Są one przedstawione w formie pytań i odpowiedzi.
To przystępne opracowanie jest merytorycznym wsparciem dla specjalistów ds. kadr i płac. Zainteresuje też pracodawców, dyrektorów działów HR, oraz pozostałych kierowników wyższego szczebla.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »