Odpowiedzialność cywilna w sporcie w perspektywie prawnoporównawczej - Paulina Wyszyńska-Ślufińska

Odpowiedzialność cywilna w sporcie w perspektywie prawnoporównawczej

Paulina Wyszyńska-Ślufińska

179,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8291-228-9
Data wydania 7 lipca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 217
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
179,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Publikacja jest pierwszym od ponad 50 lat kompleksowym opracowaniem problematyki odpowiedzialności cywilnej w sporcie w literaturze prawniczej.

W pracy zaprezentowano najnowsze światowe tendencje odpowiedzialności odszkodowawczej w sporcie profesjonalnym oraz nieprofesjonalnym, z uwzględnieniem monopolistycznej pozycji organizacji sportowych oraz arbitrażu sportowego. W publikacji szczególną uwagę poświęcono kwestiom problematyki ryzyka sportowego, zakresu odpowiedzialności zawodników, ich klubów sportowych, a także organizatorów wydarzeń sportowych i operatorów obiektów sportowych, siłowni i klubów fitness. Uwzględniono doniosłe praktycznie i społecznie zagadnienie odpowiedzialności cywilnej za niesłuszne skazanie za doping oraz odpowiedzialności za wykluczenie z udziału w mistrzostwach świata. Omówiono także m.in. problematykę szkody w postaci utraconej szansy na rozwój kariery sportowej, a także funkcjonowanie ubezpieczeń gospodarczych w świecie sportu.

Książka przedstawia omawiane zagadnienia w sposób jasny i syntetyczny. Autorka przywołuje liczne przykłady sytuacji, mogących powodować odpowiedzialność cywilną.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »