Ochrona sygnalistów. Regulacje dotyczące osób zgłaszających nieprawidłowości - Beata Baran

Ochrona sygnalistów. Regulacje dotyczące osób zgłaszających nieprawidłowości

Beata Baran

118,00 zł100,30 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8223-866-2
Data wydania 21 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 329
Rozmiar pliku: 3,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
118,00 zł100,30 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Akademia_Compliance_Oficera_SPRING-4728_900x250.jpg [80 KB]

Książka zawiera zbiór najważniejszych zagadnień związanych z ochroną sygnalistów dla osób zajmujących się tą problematyką w praktyce zawodowej. Publikacja odnosi się do najnowszych regulacji prawnych ujętych w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (tzw. dyrektywa o ochronie sygnalistów). Przedstawiono w niej analizę węzłowych problemów prawnych w zakresie whistleblowing’u, ze szczególnym uwzględnieniem compliance, prawa spółek handlowych, prawa pracy, prawa karnego, ochrony danych osobowych i tajemnicy przedsiębiorstwa, prawa finansowego oraz prawa lotniczego. Publikacja odnosi się również do charakterystyki prawnej zgłaszania nieprawidłowości w systemach prawnych Francji, Szwajcarii, Słowacji, a także USA. Zaprezentowano w niej także kontekst historyczny opisywanych zagadnień.

Ico_Gray_6.gif [752 B]   Adresaci:
Opracowanie przeznaczone jest dla prawników praktyków, specjalistów z zakresu compliance, managerów działów zarządzania zasobami ludzkimi oraz wszystkich zainteresowanych tematyką whistleblowing’u. Publikacja kierowana jest także do przedstawicieli nauk prawnych oraz nauk o zarządzaniu.

Czy gwizdek to najlepsza metoda? – r. pr. dr Beata Baran

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »