Ochrona praw autorskich i pokrewnych a zasady swobodnego przepływu towarów i świadczenia usług w prawie UE - Aleksandra Auleytner

Ochrona praw autorskich i pokrewnych a zasady swobodnego przepływu towarów i świadczenia usług w prawie UE

Aleksandra Auleytner

99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-255-7852-7
Data wydania 2015
Język: Polski
Liczba stron: 283
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Książka kompleksowo wyjaśnia problematykę wpływu zasady swobody przepływu towarów oraz zasady swobodnego świadczenia usług na tworzenie rynku wewnętrznego w zakresie praw autorskich i pokrewnych. Autorka wskazuje, że zasady swobody przepływu towarów i świadczenia usług tworzą nowe paradygmaty ochrony praw autorskich i pokrewnych w prawie UE. Mają więc podstawowy wpływ na kształtowanie unijnego systemu ochrony praw autorskich i pokrewnych. Istotnym czynnikiem przyspieszającym dynamikę zmian w prawie autorskim UE w tym ujęciu jest rozwój społeczeństwa informacyjnego, a co za tym idzie konieczność dostosowania regulacji do specyfiki obrotu online. Opracowanie, oprócz całościowego omówienia orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości UE, wyczerpująco przedstawia też regulacje międzynarodowego prawa autorskiego oraz prawa unijnego w tym obszarze.

Praca pod tym względem ma charakter unikalny na rynku polskiej literatury prawniczej z zakresu prawa autorskiego i prawa unijnego. Dotychczas, pomimo praktycznej wagi tego zagadnienia w szczególności dla autorów, dostawców kontentu, organizacji zbiorowego zarządzania itd., ani w doktrynie prawa unijnego, ani w polskiej doktrynie prawa autorskiego nie poświęcono temu zagadnieniu osobnej monografii.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »