Ochrona gruntów rolnych i leśnych. Komentarz.  Wydanie 5 - Daria Danecka

Ochrona gruntów rolnych i leśnych. Komentarz. Wydanie 5

Daria Danecka

127,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8246-325-5
Data wydania 1 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 281
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
127,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Książka stanowi kolejne, zaktualizowane wydanie komentarza do ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, prezentujące najnowsze zmiany prawa. Treść publikacji została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich zawiera wprowadzenie, w którym przedstawiono rozwój przepisów o ochronie gruntów rolnych i leśnych w Polsce – z uwzględnieniem wszystkich nowelizacji wprowadzonych od poprzedniego wydania – oraz wskazano miejsce analizowanej ustawy w systemie prawnym. W drugiej części zamieszczono komentarze do konkretnych przepisów, gdzie omówiono m.in.:

  • wyłączanie gruntów z produkcji,
  • należności i opłaty roczne,
  • zapobieganie degradacji i rekultywację gruntów.

Opracowanie jest przeznaczone przede wszystkim dla pracowników organów administracji rządowej i samorządowej odpowiedzialnych za stosowanie ustawy, podmiotów gospodarujących na gruntach rolnych i leśnych oraz organizacji ekologicznych. Zainteresuje również prawników praktyków, w tym: sędziów, prokuratorów, radców prawnych i adwokatów

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »