Ochrona danych osobowych w polskim procesie karnym - Anna Wolska-Bagińska

Ochrona danych osobowych w polskim procesie karnym

Anna Wolska-Bagińska

149,00 zł126,65 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8158-742-6
Data wydania 2019
Język: Polski
Liczba stron: 268
Rozmiar pliku: 1,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
149,00 zł126,65 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Uniwersalność problematyki ochrony danych osobowych sprawia, że zagadnienia dotyczące ochrony tej sfery praw i interesów jednostki pojawiają się również na gruncie procesu karnego.

Dane osobowe jednostki w sposób naturalny przenikają do procesu karnego, uzyskując w nim atrybut podstawowych informacji o podmiotach występujących w procesie karnym. Dotyczy to zarówno strony biernej procesu, jaki pokrzywdzonego bądź też innej kategorii osób uczestniczących w postępowaniu karnym. Dane osobowe jednostki, a w szczególności ich uzyskiwanie i wykorzystywanie na potrzeby prowadzonego postępowania, stanowią niejednokrotnie czynnik determinujący przebieg procesu karnego. Dlatego też ochrona danych osobowych widziana z perspektywy procesu karnego jest tematem interesującym, a nadto dotykającym praktycznych aspektów obowiązującego prawa. Opracowanie porusza zatem dziedzinę szczególną, w której przy ustalaniu zakresu i kształtu prawa ochrony danych osobowych konieczne jest uwzględnianie innych czynników, w tym reguł i zasad niezbędnych do realizacji celów procesu karnego.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »