Obrót prawny z zagranicą w sprawach cywilnych i karnych - Jan Ciszewski, Jan Ciszewski

Obrót prawny z zagranicą w sprawach cywilnych i karnych

Jan Ciszewski, Jan Ciszewski

220,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8223-037-6
Data wydania 29 czerwca 2020
Język: Polski
Liczba stron: 1057
Rozmiar pliku: 10 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 1057
Rozmiar pliku: 10 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
220,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, PDF

Opis

Książka zawiera najistotniejsze materiały dotyczące obrotu prawnego z zagranicą w sprawach cywilnych i karnych: zaktualizowane wykazy umów, których Polska jest stroną, wzory pism, informacje o wzajemności i wykazy sądów zagranicznych. Dzięki temu jest cennym opracowaniem, poszukiwanym na rynku ze względu na całościowe ujęcie tej problematyki.

W jedenastym wydaniu książki uwzględniono zmiany, jakie pojawiły się w umowach międzynarodowych i konwencjach, dodano nowe akty, jak np. rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 655/2014 z 15.05.2014 r. ustanawiające procedurę europejskiego nakazu zabezpieczenia na rachunku bankowym w celu ułatwienia trangranicznego dochodzenia wierzytelności w sprawach cywilnych i handlowych, rozporządzenie Rady 2019/1111 z 25.06.2019 r. w sprawie jursdykcji, uznawania i wykonywania orzeczeń w sprawach małżeńskich i w sprawach dotyczących odpowiedzialności rodzicielskiej oraz w sprawie uprowadzenia dziecka za granicę.

W celu ułatwienia stosowania poszczególnych aktów prawnych zamieszczono szczegółowe informacje praktyczne o wzajemnych relacjach pomiędzy umowami międzynarodowymi, a także pomiędzy takimi umowami a aktami prawa europejskiego.

Ico_Gray_6.gif [752 B]   Adresaci:
Publikacja jest przewodnikiem dla prawników praktyków: sędziów, adwokatów, prokuratorów oraz radców prawnych.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »