O czym szumią wierzby - Kenneth Grahame

O czym szumią wierzby

Kenneth Grahame

14,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-36782-7
Data wydania 17 czerwca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 229
Rozmiar pliku: 574,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 229
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
14,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Klasyczna powieść dla dzieci utrzymana w baśniowej stylistyce. Historia Kreta, Szczura, Ropucha, Borsuka i Wydry - grupy przyjaciół, która zamieszkuje Ropuszy Dwór. Zwierzęta przedstawione są na podobieństwo ludzi - nie są wolne od przywar (bywają zarozumiałe, opryskliwe, piją i palą), ale potrafią się również pięknie wspierać i budować między sobą relacje pełne zrozumienia i akceptacji. Ważne miejsce w powieści zajmują opisy urzekającej, zmieniającej się wraz z porami roku przyrody. Książka była wielokrotnie ekranizowana i adaptowana scenicznie. Największą popularność przyniósł jej serial emitowany w brytyjskiej telewizji w latach 1984–1990 (początkowo jako dobranocka, został zdjęty z anteny, ponieważ niektóre dzieci bały się animowanych zwierzaków). W latach 90. William Horwood napisał kilka tomów kontynuacji powieści.

Kenneth Grahame (1859-1932) - urodzony w Edynburgu brytyjski ekonomista oraz pisarz. Przez dziesięć lat pracował w banku centralnym Wielkiej Brytanii, gdzie zajmował wysokie stanowiska. Równolegle publikował przepełnione humorem powieści (m.in. "Złoty wiek" i "Dni marzeń"), zaś największą sławę przyniosła mu baśniowa opowieść dla dzieci "O czym szumią wierzby". Utwór doczekał się licznych adaptacji serialowych, filmowych, a William Horwood napisał nawet kilka tomów kontynuacji losów jego bohaterów.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »