Nowoczesne biuro rachunkowe - Opracowanie zbiorowe

Nowoczesne biuro rachunkowe

Opracowanie zbiorowe

79,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8268-402-5
Data wydania 26 maja 2023
Język: Polski
Liczba stron: 211
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
79,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Prowadzenie biura rachunkowego w ostatnich latach wiąże się z coraz to nowymi wyzwaniami. Stosowany w czasie epidemii COVID-19 model pracy zdalnej okazał się zaskakująco skuteczny i wiele firm rozważa pozostanie przy nim na stałe. W praktyce oznacza to korzystanie w szerokim zakresie z rozwiązań elektronicznych i przejście na komunikację internetową, co wymaga nowych kompetencji.
Po doświadczeniach z tzw. Polskim Ładem wiele wskazuje na to, że biura rachunkowe będą musiały brać na siebie ciężar rozpoznania bojem kolejnych wariantów podatkowych rewolucji. Jest to równocześnie szansa dla tych podmiotów, ponieważ coraz częściej przedsiębiorcy kapitulują w kwestii samodzielnego prowadzenia rozliczeń księgowych oraz podatkowych i decydują się na korzystanie z usług profesjonalistów.
Z początkiem 2023 r. biura rachunkowe stanęły przed kolejnymi wyzwaniami, a wśród nich – bardzo wysoką inflacją, wzrostem kosztów świadczenia usług, koniecznością przystosowania się do KSeF czy ryzykiem istotnego spowolnienia gospodarczego. W tej sytuacji wielu księgowych i właścicieli biur rachunkowych zadaje sobie pytania o to, gdzie powinna zmierzać księgowość i jakim wyzwaniom trzeba będzie sprostać w najbliższej i dalszej przyszłości. Konkretny wymiar tych wątpliwości sprowadza się m.in. do kwestii:
● Jak odnaleźć się w nowej sytuacji rynkowej?
● Jakie ryzyka i odpowiedzialność są związane z prowadzeniem biznesu księgowego w obecnych realiach?
● Czy biuro jest w stanie sprostać wszystkim wymaganiom, aby prowadzić działalność zgodnie z przepisami prawa?
● Jakie rozwiązania wdrożyć, aby zapewnić atrakcyjne ceny dla klienta, a jednocześnie świadczyć usługi na odpowiednio wysokim poziomie?
● Jaki model pracy biura rachunkowego będzie najlepszy i przyszłościowy – czy przejść na pracę zdalną i zrezygnować z wynajmu lokalu?
● Jakie wyzwania i korzyści niesie za sobą wdrożenie Krajowego Systemu e-Faktur w biurach rachunkowych?
Efektem analizy tych zagadnień jest właśnie niniejsza książka. Jej Autorzy dostarczają Czytelnikowi informacji pozwalającej udzielić odpowiedzi na tak postawione pytania. Doradzają, jak powinna funkcjonować nowoczesna księgowość w 2023 r. oraz w niedalekiej przyszłości, aby przyciągać klientów i spełniać wymagania stawiane przez prawo.Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »