Nowe zasady prowadzenia ewidencji VAT i wypełniania JPK_V7 - Aneta Lech

Nowe zasady prowadzenia ewidencji VAT i wypełniania JPK_V7

Aneta Lech

14,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8137-833-8
Data wydania wrzesień 2020
Język: Polski
Liczba stron: 37
Rozmiar pliku: 435 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
14,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

1 października 2020r. podatników czekają kolejne, bardzo istotne zmiany w raportowaniu podatku VAT. Nastąpi likwidacja dotychczasowych deklaracji VAT, a w jej miejsce zostanie wprowadzony nowy plik JPK_VAT zwany w niniejszej publikacji JPK_V7, albo JPK_VAT z deklaracją. Nowy JPK_V7 będzie składał się zarówno z części ewidencyjnej oraz części deklaracyjnej.

Publikacja omawia nowe zasady ewidencjonowania i deklarowania podatku VAT w formie nowych plików JPK_V7. Szczególny nacisk położono w nim, na całkowite nowości tj.:

• kody GTU,

• kody transakcyjne,

• kody typów dokumentów

oraz problemy z ewidencjonowaniem sprzedaży detalicznej.

Niewątpliwie istotną częścią opracowania są pytania Czytelników przesłane do redakcji oraz przykłady, w których położono nacisk na praktyczne kwestie związane z nowymi regulacjami. Ze względu na niewielkie zmiany w wypełnianiu części ewidencyjnej w stosunku do obecnie istniejących rozwiązań autorka skupiła się głównie na nowościach związanych z prowadzoną ewidencją. Zmiany w prowadzeniu ewidencji będą zapewne głównym problemem dla podatników składających nowe pliki JPK_V7.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »