Niepoczytalność i psychiatryczne środki zabezpieczające. Zagadnienia prawno-materialne, procesowe, psychiatryczne i psychologiczne - Józef Krzysztof Gierowski

Niepoczytalność i psychiatryczne środki zabezpieczające. Zagadnienia prawno-materialne, procesowe, psychiatryczne i psychologiczne

Józef Krzysztof Gierowski

129,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-255-4920-6
Data wydania 2013
Język: Polski
Liczba stron: 543
Rozmiar pliku: 1 017 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 502
Rozmiar pliku: 64 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
129,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF

Opis

Prezentowana książka dotyczy problematyki niepoczytalnościart. 31 KK oraz środków zabezpieczających – 94, 95 i 95a KK. Autorzy przedstawiają zagadnienia w oparciu o problemy z zakresu psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej. Wychodząc od wstępnego przedstawienia relacji między karami i środkami karnymi a środkami zabezpieczającymi, a także ogólnych zagadnień psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej w związku z medycznym postępowaniem psychiatrycznym, w tym w szczególności postępowaniem przymusowym, w zasadniczej części książki przeanalizowano zagadnienia poczytalności, poczytalności ograniczonej i niepoczytalności. Rozważania dotyczą zagadnień prawnych, przede wszystkim problematyki niepoczytalności i psychiatrycznych środków zabezpieczających z punktu widzenia ostatnich osiągnięć psychiatrii, psychologii i seksuologii, także w świetle najnowszej literatury przedmiotu.

W monografii znalazły miejsce również zagadnienia procesowe. Intencją autorów było przygotowanie książki  zarówno dla prawników posiadających wiedzę w zakresie podstaw psychiatrii i psychologii, dla psychiatrów i psychologów podejmujących trud opiniowania  na potrzeby  postępowania karnego i specjalizacji w zakresie psychiatrii, psychologii i seksuologii sądowej jak również dla osób początkujących,  nieobeznanych ze skomplikowanąterminologią omawianej tematyki.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »