Niepewność - Stanisław Sałapa

Niepewność

Stanisław Sałapa

26,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8219-521-7
Data wydania 24 września 2021
Język: Polski
Liczba stron: 130
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 130
Rozmiar pliku: 985,2 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
26,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

W życiu Piotra szykują się wielkie zmiany. Najpierw matura, a po niej upragniona przeprowadzka z małego miasteczka na południu Polski do Warszawy i studia prawnicze. Zanim jednak opuści rodzinną miejscowość, poznaje dziewczynę, która staje się dla niego kimś wyjątkowym. Rodzące się między dwojgiem młodych ludzi uczucie niespodziewanie zakłóca przykry incydent – Piotr zostaje napadnięty i pobity. Chłopak rozpoznaje napastnika i postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość… Kilka dni później zwłoki oprawcy Piotra zostają znalezione w pobliskiej rzece, a na jaw zaczynają wychodzić tajemnice związane z rodziną jego ukochanej. Od tej chwili żadne z nich nie może się czuć bezpiecznie.

Szybko odstąpił od roztrząsania domniemanych powodów napadu i wszystkiego, co go poprzedzało. Na cóż mu taka wiedza? Rozpoznał napastnika, a w każdym razie znał jego imię i wiedział, gdzie go szukać. Od tego momentu Piotra Szumilasa nie interesowało nic więcej. Cała nieszczęsna impreza zapadła się w niebyt. Nie miał zamiaru rozmawiać na jej temat, pytać o nią i dociekać czegokolwiek, zamierzał raczej stronić, i to zdecydowanie, od spotkania kogokolwiek z jej uczestników. Zuzannie wspomniał, że zaprasza go człowiek, którego zna dość słabo, dlatego nie ma pewności, czy skorzysta z tej propozycji. Teraz postara się unikać tego tematu w rozmowie z nią. Wszystko przesłoniła twarz człowieka, który zadał mu ból i zagroził jego życiu.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »