Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny - Jakub Gałęziowski

Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny

Jakub Gałęziowski

64,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wydawnictwo Krytyki Politycznej
ISBN 978-83-67075-59-6
Data wydania 31 października 2022
Język: Polski
Liczba stron: 512
Rozmiar pliku: 1,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 512
Rozmiar pliku: 5,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
64,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Dzieci urodzone z powodu wojny, wojenna i przedwojenna przemoc seksualna, tuż powojenne aborcje i samodzielne macierzyństwo to główne tematy Jakuba Gałęziowskiego. Tematy, które wciąż pozostają białymi plamami w polskiej historiografii, a i szerzej -  w narracji o drugiej wojnie światowej.

Dzieci urodzone z powodu wojny (children born of war), czy jak same o sobie mówią „dzieci wojny” to  dzieci urodzone ze związków żołnierzy obcych formacji i miejscowych kobiet, związków zarówno dobrowolnych jak i powstałych na skutek gwałtu. Przez lata ich tożsamość, pochodzenie było ukrywane przez same matki, rodziny zastępcze, ale i polski system. Jakub Gałęziowski sięga do archiwów, historycznych relacji, ale i rozmawia z samymi „dziećmi”, by odtworzyć doświadczenie, biografie polskich CBOW i ich miejsce w społeczeństwie. Po roku 1989 roku kolejne przemilczane tematy i grupy społeczne wychodzą z cienia. Może nadeszła kolej CBOW oraz ich rodzin.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »