Niedopisane zakończenia powieści drogi - Igor Kulikowski, Igor Kulikowski

Niedopisane zakończenia powieści drogi

Igor Kulikowski, Igor Kulikowski

20,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo My Book
ISBN 978-83-7564-625-2
Data wydania 17 listopada 2020
Język: Polski
Liczba stron: 162
Rozmiar pliku: 2,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 162
Rozmiar pliku: 943 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
20,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Cztery historie, które łączy nie tylko jedno miejsce – malownicza, luksusowa dzielnica na peryferiach miasta, ale również wspólny przewodni motyw – są to przede wszystkim opowieści o nieudanych domach. O domach, które powinny się udać, ponieważ okoliczności i zdarzenia bardzo temu sprzyjały, jednak z pewnych powodów to, co zwykle udaje się „wszystkim”, nie udaje się każdemu. Mamy więc parę artystek / młode, zamożne małżeństwo z dzieckiem / trójkę przyjaciół / świeżo upieczonego rozwodnika. Mamy cztery opowieści o niespełnionym pragnieniu bezpieczeństwa, o rozpaczliwej nieumiejętności porozumienia pomiędzy dwojgiem ludzi i o samotności, z której nie wybawia żaden związek; opowieści o tych, którzy „kochają za bardzo”, i o tych, dla których osobista wolność jest oczywistym wyborem, nieliczącym się z wszelkimi konsekwencjami.
Emocjonalna i intymna proza psychologiczna, dotykająca dysonansu pomiędzy pragnieniem przynależenia do drugiego człowieka a potrzebą wolności i nieprzynosząca optymistycznej odpowiedzi na pytanie: czy ludzi więcej łączy czy dzieli?

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »