Neuronauka poznawcza. Krótkie Wprowadzenie 27 - Richard Passingham

Neuronauka poznawcza. Krótkie Wprowadzenie 27

Richard Passingham

24,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN 978-83-8220-149-9
Data wydania 2020
Język: Polski
Liczba stron: 171
Rozmiar pliku: 2,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
24,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki, które zmieniają sposób myślenia!

Książka dla wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak działa ludzki mózg. Zawiera zarys podstawowej wiedzy na temat neuronauki poznawczej – dziedziny, która w ostatnich latach ma ogromny wpływ nie tylko na wiele gałęzi nauki, lecz także na to, jak zwykli ludzie postrzegają umysł i jego działanie. Autor, przedstawiając wyniki badań obrazowych mózgu, rozprawia się z podstawowymi nieporozumieniami z nimi związanymi, a także zapoznaje czytelnika z problematyką ludzkiego poznania. Omawia percepcję, uwagę, pamięć, rozumowanie, podejmowanie decyzji, kontrolę poznawczą i działanie. Zastanawia się również nad perspektywą najbliższych odkryć i badań w neuronauce.

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury, religii, historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe, które w formule przystępnej, dalekiej od akademickiego wykładu, prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów, jak i uzupełnienie wiedzy o tym, co nas pasjonuje. Najnowsze fakty, analizy ekspertów, błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Krystyna Kujawińska Courtney, prof. Ewa Gajewska, prof. Aneta Pawłowska, prof. Jerzy Gajdka, prof. Piotr Stalmaszczyk.

Spis treści

Neuronauka, czyli jak działa ludzki mózg. Wstęp tłumacza do wydania polskiego 9

Przedmowa i podziękowania 13

Spis ilustracji 15

Rozdział 1. Nowa dziedzina 19

Rozdział 2. Percepcja 31

Rozdział 3. Uwaga 47

Rozdział 4. Pamięć 63

Rozdział 5. Rozumowanie 77

Rozdział 6. Podejmowanie decyzji 89

Rozdział 7. Kontrola poznawcza 107

Rozdział 8. Działanie 121

Rozdział 9. Przyszłość 133

Bibliografia 139

Polecana literatura 155

Polecana literatura w języku polskim 157

Indeks 161

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »