Najbardziej upragnione dziecko wszech czasów doprowadza mnie do szału. Jak przetrwać fazy buntu i nie zwariować -

Najbardziej upragnione dziecko wszech czasów doprowadza mnie do szału. Jak przetrwać fazy buntu i nie zwariować

34,90 zł31,41 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Element
ISBN 9788365532619
Data wydania 5 lipca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 297
Rozmiar pliku: 1001,3 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 297
Rozmiar pliku: 2,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
34,90 zł31,41 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Ta książka pomoże każdemu rodzicowi radzić sobie z trudnymi emocjami - swoimi i dziecka. Zawiera także zestaw szybkich działań przy ostrych przejawach buntu, które pomogą odpowiednio zareagować przy napadach złości.

Autorki przez wiele lat prowadziły najpopularniejszy niemiecki blog o rodzicielstwie. Same są mamami i specjalizują się w rodzicielstwie bliskości.

Ich książka sprzedała się już w ponad 200 000 egzemplarzy.

“Im gwałtowniej nasze dzieci się ,buntują\' – a być może nawet biją, gryzą lub plują, bo słowa im nie wystarczają – tym bardziej tracimy pewność siebie. Czy aby na pewno dobrze je wychowujemy? A jeśli nasze dziecko faktycznie zmieni się w małego tyrana, jak nam to przepowiadają ze wszystkich stron? Czy nie powinniśmy wyznaczyć mu jakichś granic?

Na półkach księgarń można znaleźć wiele poradników, które w przypadku takiego buntu propagują powrót do starego, dobrego i konsekwentnego wychowania. (…)

Czy należy więc z tego wyciągnąć wniosek, że aby nasze dzieci były przygotowane do przyszłego życia, musimy się powstrzymywać od zaspokajania ich potrzeb emocjonalnych? My temu twardo mówimy: nie! W naszej książce chcemy uporać się ze starymi mitami o rozwydrzonym tyranie i zachęcić rodziców oraz dziadków do tego, by także po ukończeniu przez dziecko pierwszego roku życia postępowali zgodnie z zasadami rodzicielstwa bliskości, które są powszechnie stosowane w fazie niemowlęcej.

Chcemy pokazać, jak spokojnie przejść przez tak zwane ,fazy buntu\'. Absolutnie nie ma potrzeby ciągłego spierania się z własnym dzieckiem o każdy drobiazg. Nawet nie trzeba malca strofować! Obiecujemy, że gdy po przeczytaniu tej książki znajdziesz się z dzieckiem w supermarkecie przed regałem ze słodyczami, a ono zacznie się awanturować i głośno krzyczeć, będziesz potrafił zareagować z czułością i zrozumieniem, zamiast popadać w złość” - Danielle Graf i Katia Seide