Miłość. Miasto. Mrok - Kamil Cywka

Miłość. Miasto. Mrok

Kamil Cywka

18,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66358-65-2
Data wydania 21 stycznia 2020
Język: Polski
Liczba stron: 27
Rozmiar pliku: 335,4 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 27
Rozmiar pliku: 919,0 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
18,90 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Miłość, nie światło, jest dla mnie odwrotnością mroku. Światło nie rozświetli mroków duszy tak, jak potrafi to miłość. Miasto z kolei było i jest łącznikiem między nimi. To w mieście wszystko się rozgrywa. To w mieście ta delikatna równowaga przechyla się raz w stronę miłości, a raz w stronę mroku. Pisząc te słowa, nie umiem powiedzieć, po której z nich jestem bardziej. Trójpodział zastosowany w tym tomie jest w pewnym sensie umowny, ponieważ trzy tytułowe sfery nieustannie się przenikają. Niemniej sama kolejność wierszy nie jest przypadkowa, opowiadają one bowiem pewną historię.
Miłość, miasto i mrok to nie jedyne słowa-klucze w tym tomie. Uważny czytelnik bez trudu odnajdzie w nim inne powtarzające się motywy, polemikę z dziełami literackimi czy odniesienia do kultury masowej. Poezja jest dla nich znakomitym nośnikiem, zwłaszcza tak osobista, by nie powiedzieć – intymna. To moja najwierniejsza pocieszycielka, a jednocześnie posłanniczka wszystkiego, co we mnie dobre i złe.
Oddaję w Twoje ręce, Drogi Czytelniku, wiersze dojrzałe, starannie dobrane, a przede wszystkim, jak na poetę przystało, szczere. Nie wierzę w lirykę maski, za którą można bezpiecznie się schować. Zapraszam Cię do mojego świata. Być może w miłości, mieście i mroku widzianych moimi oczami dostrzeżesz choć cząstkę siebie. Jak pisał Herman Hesse w „Demianie”: Możemy zrozumieć się nawzajem, lecz wyjaśnić samego siebie każdy może tylko sam.
Autor

Kamil Cywka – ur. w 1983 r. w Ciechanowie, od najmłodszych lat związany z Lublinem. Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Puławach i Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Debiutował w 2015 r. dobrze przyjętą powieścią pt. „Bękart”. Zawodowo zajmuje się tłumaczeniami i nauczaniem języka angielskiego, a z zamiłowania jest pisarzem, poetą i publicystą. Prowadzi bloga pod adresem www.kamilcywka.pl, na którym komentuje bieżące wydarzenia polityczne, gospodarcze i społeczne. Mieszka w Grodzisku Mazowieckim.

Spis treści

MIŁOŚĆ
Ostatni romantyk
Hymn do Alede
Z piękna rodem (I)
Z piękna rodem (II)
Ogród dusz1
Taniec
Nektar
Erotyk
Konstelacje
Zapach
Do córki
Do matki
Patria
Sernik na zimno w Żyrardowie
Sen o miłości dojrzałej
MIASTO
Letni deszcz
Dzieci szarego słońca
Żelaźni
Gołębie
Poeci miast
Druga siedemnaście
W nocnej toni
Na balkonie
Synowie Bronowic
Skrzypek na cmentarzu
Tryptyk miejski – Lublin
Tryptyk miejski – Warszawa
Tryptyk miejski – Milanówek
Ludzie jak mrówki
Samotność w mieście
MROK
Noc z wilkiem
SARS poetica
Łzawy dyskurs poety ze szkłem
Ściany
Chłopiec z zapałkami
Wnętrzliwość
Szelest zastawek sercowych
Emanacja
Krocząc z huraganami
Ku upadkowi
Teatr niebytu
Siedem strachów
Czary
Pijaczek
Ostatni taki dzień
Oasis Of Frost1
Summon Me
Remote Lights
Phalanx

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »