Miejsca sporu - Piotr Kulas, Piotr Kulas

Miejsca sporu

Piotr Kulas, Piotr Kulas

36,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
ISBN 978-83-235-4165-3
Data wydania 2020
Język: Polski
Liczba stron: 355
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 355
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 355
Rozmiar pliku: 3,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
36,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI, PDF

Opis

Księga dedykowana Profesorowi zawiera teksty badaczy z dziedziny socjologii, filozofii i ekonomii – jego przyjaciół, współpracowników i uczniów. Łączy aspekty wspomnieniowe z naukowymi. Zbiera artykuły naukowe nawiązujące do głównych obszarów zainteresowań Pawła Śpiewaka: pamięci społecznej i jej aspektów politycznych, idei i praktyki państwa dobrobytu, ważnych pytań klasycznej filozofii polityki, socjologii społeczeństwa mieszczańskiego oraz usytuowania Polski między wpływami zachodniej i wschodniej Europy. Tytuł Miejsca sporu podkreśla fakt, że znalazły się tu teksty poświęcone kwestiom trudnym, dla których niełatwo znaleźć ostateczne rozstrzygnięcie.

Paweł Śpiewak jest jedną z najważniejszych postaci socjologii warszawskiej. Historyk idei, autor znaczących prac z zakresu myśli politycznej i interpretatywnej socjologii polityki, komentator polityczny i publicysta, aktywny uczestnik nie tylko życia naukowego, ale także najważniejszych sporów w polskiej sferze publicznej. Od prawie półwiecza kształtuje opinię Polaków na temat polskiej rzeczywistości politycznej i społecznej.

Publikacja adresowana do szerokiego grona odbiorców: przedstawicieli nauk społecznych, osób zainteresowanych intelektualną oraz polityczną i społeczną historią okresu późnej PRL i ostatniego trzydziestolecia.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »