Między zagrożeniem a nadzieją. Polityka rozwoju miast Polski w kontekście globalnych megatrendów - Anna Karwińska

Między zagrożeniem a nadzieją. Polityka rozwoju miast Polski w kontekście globalnych megatrendów

Anna Karwińska

99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8198-581-9
Data wydania 2020
Język: Polski
Liczba stron: 158
Rozmiar pliku: 3,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Czym są społeczno-gospodarcze megatrendy? Co oznacza dla społeczeństwa i gospodarki ich wszechobecność i nieuchronność? Autorzy publikacji proponują rozważenie najważniejszych współczesnych megatrendów i wynikających z nich konsekwencji, zwłaszcza zagrożeń. W niniejszej książce przedstawiono wyzwania rozwojowe dla miast naszej części świata i Polski oraz zaprezentowano powiązania między globalnymi i lokalnymi wyzwaniami rozwojowymi. Część empiryczna obejmuje analizy oparte na wykorzystaniu metod jakościowych i ilościowych, odnoszących się do wpływu megatrendów na funkcjonowanie wybranych miast polskich, a następnie analizy działań podejmowanych w tych miastach.

Książka skierowana jest przede wszystkim do naukowców, badaczy, samorządowców i studentów: gospodarki i administracji publicznej, zarządzania publicznego, administracji, nauk politycznych, gospodarki przestrzennej, studiów miejskich i socjologii.

Podsumowując, należy stwierdzić, że oceniane opracowanie stanowi bardzo potrzebny głos w szerszej dyskusji, jaka toczy się na temat wyzwań rozwojowych współczesnych miast. Zaproponowane oryginalne podejście interdyscyplinarne stanowi duży walor omawianej pracy.
Prof. dr hab. Paweł Churski

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »