Męskie Granie -

Męskie Granie

79,99 zł71,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Wielka Litera
ISBN 978-83-8360-092-5
Data wydania 26 czerwca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 320
Rozmiar pliku: 11,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 320
Rozmiar pliku: 25,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
79,99 zł71,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Męskie Granie – Historia muzycznego fenomenu ostatnich lat

 

W 2010 roku nikomu nie mieściło się w głowie, że polski artysta może zgromadzić publiczność, która wypełni Stadion Narodowy. Nikt nie spodziewał się, że kultura słuchania muzyki w Polsce przejdzie taką rewolucję! Nikt wcześniej nie zaryzykował też zorganizowania rozbudowanej trasy festiwalowej.

 

Męskie Granie szybko stało się najważniejszym wydarzeniem lata – jedynym festiwalem, który ma własną Orkiestrę i własny hymn, a jego gwiazdami są wyłącznie polscy artyści.

 

Piotr Stelmach zabiera nas w podróż przez 15-letnią historię Męskiego Grania. Rozmawia z twórcami i organizatorami imprezy z Grupy Żywiec i agencji Live – wywrotowcami i prekursorami, którzy postawili na jakość, muzyczne eksperymenty, fuzje gatunków i wymianę międzypokoleniową. Artyści – Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, Dawid Podsiadło, Brodka, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Igo i wielu innych – zapraszają nas na próby i do studiów nagraniowych, gdzie powstają hymny Męskiego Grania. A sekrety rock’n’rollowej kuchni zdradzają fachowcy od sceny, nagłośnienia czy multimediów. Poznajemy niezwykłe historie artystycznych spotkań i kulisy pracy setek osób, które tworzą tę kultową imprezę.

 

Bo Męskie Granie to nie tylko muzyka – to niedający się kontrolować żywioł.

Wydawca: Wielka Litera i Kayax

 

Piotr Stelmach – dziennikarz muzyczny, współzałożyciel i szef muzyczny Radia 357. W latach 1997–2020 związany z Programem Trzecim Polskiego Radia, w którym prowadził m.in. autorskie audycje: „Offensywa”, „Myśliwiecka 3/5/7” oraz „W tonacji Trójki”. Autor książki Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim. Koncerty Męskiego Grania prowadzi od pierwszej edycji trasy w 2010 roku.