Mazursko - Agnieszka Żelazko

Mazursko

Agnieszka Żelazko

29,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Papierowy motyl
ISBN 978-83-933618-6-1
Data wydania 19 sierpnia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 90
Rozmiar pliku: 11,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 90
Rozmiar pliku: 27,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
29,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Mazury kojarzą się przede wszystkim z żeglowaniem i innymi sportami wodnymi. Jeziora, porty, dzikie plaże, ogniska i szanty – o tym wszystkim oczywiście przeczytacie w tej książce. Przede wszystkim znajdziecie tu jednak spokój i ciszę: maleńkie wioski, w których nic się nie dzieje, a jednak przyroda zapiera dech w piersiach, rezerwaty przyrody z „przytulonymi” drzewami, pływającymi wyspami i uroczymi zatoczkami, ścieżki przyrodnicze, trasy rowerowe, leśniczówki lub inne obiekty, w których działają muzea np. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Michała Kajki. Znajdziecie tu też historie niezwykłych osób, które robią na Mazurach wyjątkowe rzeczy: rzeźbią, latają na motolotni, wytwarzają świece, prowadzą urocze obiekty turystyczne.

Ta książka to pierwsza część z cyklu Mazursko. Przeczytacie w niej m.in. o Rezerwacie Pupy, Spychowie, Piasutnie, Zgonie, Krytyni, Leśniczówce Pranie, w której mieści się Muzeum K.I. Gałczyńskiego oraz o Muzeum Michała Kajki, które znajduje się w Ogródku. Znajdziecie tu rozdziały o Rucianem-Nidzie, Szerokim Borze, Orzyszu, Wydminach, Sołtmanach i Giżycku. Na łamach będą przewijać się nieprzebrane bory Puszczy Piskiej i Puszczy Boreckiej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »