Masz jeszcze czas -

Masz jeszcze czas

47,99 zł43,19 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8373-123-0
Data wydania 8 lipca 2024
Język: Polski
Liczba stron: 408
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
47,99 zł43,19 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Opis

Wykorzystaj każdą chwilę

Pierwsza Katastrofa Klimatyczna zmusiła świat do podjęcia drastycznych kroków. W 2521 roku życie po ukończeniu szkoły średniej czeka jedynie osoby o wyjątkowych talentach oraz te, które mogą liczyć na łut szczęścia.

18-letnia Aleks Has nie planuje brać udziału w wyścigu o przyszłość. Woli w pełni wykorzystać kilka ostatnich lat, dlatego wraz ze swoją przyjaciółką postanawia dobrze się bawić i realizować zadania z listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią.

Wszystko się zmienia, gdy poznaje losowo ocalonego Doriana. Od pierwszej rozmowy oboje czują, że tylko razem są w stanie wyjść z mroku, w którego objęciach znaleźli bezpieczne schronienia. Nawet jeśli podążanie tą drogą wiele kosztuje, a wszystko zdaje się krzyczeć, że finał może być tylko jeden… Tylko od nich zależy, czy zdecydują się poszukać odpowiedzi na najważniejsze pytanie:
Co, jeżeli jeszcze jest czas?

Czasy się zmieniły. Znajomych z klasy znałam już półtora roku, lecz mało kto chciał tworzyć trwałe znajomości. Większość ledwo tolerowała siebie nawzajem, marząc tylko o tym, by być wyjątkowym dzieciakiem – a jeśli nie, to przynajmniej tym, który fartem wygra konkurs o życie. Ostatecznie ten system nie był niczym innym niż marchewką na sznurku, za którą podąża koń, nie mając świadomości, że nie zje jej, dopóki nie zlituje się właściciel. To właśnie robił nam świat, gdy zaczynaliśmy czuć wdzięczność za możliwość losowego przeżycia pomimo braku talentu.