Mały Książę - Antoine de Saint-Exupéry

Mały Książę

Antoine de Saint-Exupéry

5,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-07439-8
Data wydania 4 listopada 2021
Język: Polski
Liczba stron: 56
Rozmiar pliku: 2,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
5,99 zł

Dostępne formaty plików: EPUB

Opis

Jedna z najpiękniejszych historii światowej literatury, kochana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Filozoficzna powiastka o sensie istnienia i najważniejszych wartościach, takich jak miłość, przyjaźń i śmierć. Ubrana w formę baśniowej opowieści zabiera czytelników w magiczny świat wyjątkowych bohaterów.

Antoine de Saint-Exupery nie tylko napisał tekst utworu, ale także sam wykonał ilustracje. Książka pierwszy raz została wydana w 1943 roku w Nowym Jorku. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów.

Antoine de Saint-Exupéry (1900 – 1944) – francuski pisarz, poeta i pilot. Zasłynął jako autor Małego Księcia (1943), uznawanego za jedno z najważniejszych dzieł światowej literatury XX wieku. Inspiracją do tworzenia były m.in. doświadczenia lotnicze. Zadebiutował opowiadaniem „Lotnik” w 1926, a dwa lata później wydał powieść „Poczta na południe”. W 1939 roku ukazała się książka „Ziemia, planeta ludzi”, za którą autor otrzymał Grand Prix Akademii Francuskiej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »