Malarka - Aneta Cierechowicz

Malarka

Aneta Cierechowicz

36,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8219-413-5
Data wydania 13 lipca 2021
Język: Polski
Liczba stron: 322
Rozmiar pliku: 2,0 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 322
Rozmiar pliku: 5,1 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment MOBI
36,00 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, MOBI

Opis

Dla Gabi, młodej dziewczyny z Krakowa, nadszedł czas, by opuścić rodzinne miasto. Choć jej plany na życie wciąż są niesprecyzowane, artystyczna dusza domaga się inspiracji i wolności. Z pomocą przychodzi mieszkająca w Poznaniu ciotka, uważana przez resztę rodziny Gabi za czarną owcę. Dziewczyna, dzięki wsparciu przyjaciół poznanych w stolicy Wielkopolski, decyduje się na przeprowadzkę i rozpoczęcie zupełnie nowego etapu w życiu. Gabi rzuca się w wir zmian, pragnąc oderwać się od marazmu, który przytłaczał ją przez długi czas. Studia, praca, nowe znajomości… Czy będzie miała odwagę, by pójść za podszeptami intuicji i uczynić ze swojej malarskiej pasji sposób na życie?

No tak. Przeprowadzka. Ciężki dzień, który minął jak zaczarowany. Pociąg, bagaże, tłok na korytarzu, pasażerowie jadący na drugi kraniec Polski w poszukiwaniu odpoczynku. I ona, podróżująca w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Wczoraj – moment przekroczenia granicy, zerwania krępujących ją więzów. Oczekiwań bliskich widocznych każdego dnia, na każdym kroku. Sygnalizowanych spojrzeniem, mimiką twarzy, niedomówieniami. Nikt nigdy wprost nie powiedział niczego, co mogłaby przywołać w rozmowie jako dowód na to, że wymuszali na niej określone postawy i wybory. Wszyscy byli wyrozumiali i zdystansowani. Tylko ona ciągle doszukiwała się w nich złej woli. Irytowała się niepotrzebnie. Żyła ciągle z poczuciem winy, niezadowolenia i braku samoakceptacji. Ostatnimi czasy lubiła siebie coraz mniej. Gdy to sobie uświadomiła, postanowiła, że wyjedzie. Wróci, gdy znów siebie polubi.

Aneta Cierechowicz – Poznanianka z urodzenia i zamiłowania, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczycielka, animatorka zajęć artystycznych dla młodzieży. Autorka innowacji programowej (indywidualnego programu nauczania języka polskiego), publikacji popularnonaukowych z zakresu literatury, powieści dla młodzieży, artykułów poświęconych historii ulic Poznania oraz wydarzeniom artystycznym. Laureatka konkursów poetyckich (w 2019 roku XVIII Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej). Pasjonatka literatury, szczególnie twórczości Juliusza Słowackiego, i podróży – po przepięknych zakątkach Polski i po miejscach, z których wyrosła kultura śródziemnomorska.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »