Magnaci przestrzeni. Elon Musk, Jeff Bezos i pogoń za kolonizacją kosmosu - Christian Davenport

Magnaci przestrzeni. Elon Musk, Jeff Bezos i pogoń za kolonizacją kosmosu

Christian Davenport

42,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI

Wydawnictwo
ISBN 978-83-67339-96-4
Data wydania 5 lipca 2023
Język: Polski
Liczba stron: 301
Rozmiar pliku: 3,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
42,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI

Opis

„Magnaci przestrzeni” to historia grupy przedsiębiorców-miliarderów, którzy inwestują swoje fortuny w imponujące zmartwychwstanie amerykańskiego programu kosmicznego. Prawie pół wieku po tym, jak Neil Armstrong stanął na Księżycu, magnaci przestrzeni – w szczególności Elon Musk i Jeff Bezos, wraz z Richardem Bransonem i Paulem Allenem – wykorzystują innowacje rodem z Doliny Krzemowej, aby radykalnie obniżyć koszty podróży kosmicznych i wysłać ludzi nawet dalej niż dotarła NASA. Ci przedsiębiorcy założyli jedne z największych marek na świecie – Amazon, Microsoft, Virgin, Tesla, PayPal – i wywrócili do góry nogami kolejne gałęzie przemysłu. Teraz biorą udział w największej pogoni ze wszystkich: za kolonizacją kosmosu.

Ta wiarygodna relacja, oparta na wieloletnich reportażach i ekskluzywnych wywiadach ze wszystkimi czterema miliarderami, jest dramatyczną opowieścią o ryzyku i wielkiej przygodzie, a także o narodzinach nowej ery kosmicznej, napędzanej przez jednych z najbogatszych ludzi na świecie, który starają się położyć kres rządowemu monopolowi na kosmos. „Magnaci przestrzeni” to także opowieść o rywalizujących start-upach walczących z uznanymi kontrahentami oraz osobistych starciach liderów tego nowego ruchu kosmicznego, zwłaszcza Muska i Bezosa, którzy pragną dotrzeć na Księżyc, Marsa i dalej.

„Magnaci przestrzeni” autorstwa Christiana Davenporta, reportera „Washington Post”, to ekscytująca narracja wypełniona barwnymi reportażami i wnikliwymi spostrzeżeniami. Książka wyróżnia się dzięki dostępowi Davenporta do kluczowych graczy i jego talentowi do jasnego opowiadania historii.

Walter Isaacson, „New York Times”

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »