Ludwig von Mises. Tom 2 - Jörg Guido Hülsmann

Ludwig von Mises. Tom 2

Jörg Guido Hülsmann

29,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, MOBI, EPUB

Wydawnictwo Instytut Ludwiga von Misesa
ISBN 978-83-65086-42-6
Data wydania 30 października 2022
Język: Polski
Liczba stron: 568
Rozmiar pliku: 7,2 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment PDF
Język: Polski
Liczba stron: 568
Rozmiar pliku: 8,4 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 568
Rozmiar pliku: 3,2 MB
Zabezpieczenie: Brak
Fragment: Pobierz fragment EPUB
29,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF, MOBI, EPUB

Opis

Oto dzieło, które będzie budzić podziw przez lata. Jörg Guido Hülsmann w swojej pracy dokonał niemal niemożliwego. Jego monumentalne dzieło jest wynikiem dziesięciu lat przeczesywania archiwów w pięciu krajach oraz bezpośredniego dostępu do obszernych prac Misesa oraz jego współpracowników.

To znacznie więcej niż biografia wielkiego austriackiego ekonomisty. Jest to monumentalne dzieło, które śledzi życie Ludwiga von Misesa i ewolucję jego myśli ekonomicznej oraz umieszcza ją we właściwym kontekście historycznym i kulturowym. Niezwykle bogaty zasób źródłowy sprawia, że publikacja ta idealnie nadaje się dla osób, które dopiero wkraczają w świat nauk ekonomicznych, jak i dla pasjonatów szkoły austriackiej. Nawet osoby uważające się za ekspertów od myśli Misesa znajdą w tej publikacji wiele niezwykle ciekawych faktów.

Drugi tom biografii Ludwiga von Misesa opowiada o jego pracy naukowej, założeniu Instytutu Badań nad Cyklami Koniunkturalnymi i dopracowywaniu przez niego gmachu teorii ekonomii, a także o losach powstawania Ludzkiego Działania.

O autorze:

Jörg Guido Hülsmann (ur. 1966) jest niemieckim ekonomistą i przedstawicielem austriackiej szkoły ekonomii. W swoich badaniach zajmuje się kwestiami związanymi z pieniądzem, bankowością, polityką pieniężną, makroekonomią i rynkami finansowymi. Obecnie jest profesorem ekonomii na Uniwersytecie Angers we Francji.

Wywiad z autorem: OCZAMI MISESA – WYWIAD Z JÖRGIEM GUIDEM HÜLSMANNEM

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »