Logistyka 2/2021 - Opracowanie zbiorowe

Logistyka 2/2021

Opracowanie zbiorowe

31,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo
ISBN
Data wydania 30 kwietnia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 76
Rozmiar pliku: 12 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
31,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

W tym wydaniu piszemy o rozwiązaniach związanych z nowoczesną logistyką miejską, przedstawiamy najważniejsze projekty europejskie wpisujące się w hasło smart city i trend zrównoważonego rozwoju. Pytamy ekspertów o znaczenie i wpływ technologii opartej na sieci 5G na rozwój przedsiębiorstw.

Spis treści

TEMAT NUMERU:
SMART CITY. NOWOCZESNA LOGISTYKA MIEJSKA

- Inteligentna logistyka miejska - nieodzowny element koncepcji smart city
- W mieście jeden pojazd carsharingowy może zastąpić aż 7-11 aut prywatnych - Rozmowa z Adamem Jędrzejewskim, założycielem i prezesem Stowarzyszenia Mobilne Miasto
- Zrównoważona odpowiedź na przemiany w mobilności miejskiej - Europejski projekt badawczy pod akronimem SPROUT podejmuje tematykę transformacji mobilności miejskiej
- Miasto smart jest świadome swoich zasobów i potrzeb mieszkańców - Rozmowa z Robertem Bednarskim, dyrektorem Biura Smart City i Zarządzania Projektami Urzędu Miejskiego we Wrocławiu
- EiT Urban Mobility jako wsparcie dla innowacyjnych rozwiązań logistyki miejskiej
- Smart city potrzebuje superbohaterów
- Innowacyjne projekty wpisujące się w konwencję smart city

WIEDZA

- Prawo do czystego środowiska w ramach smart city
- Efektywne zarządzanie zwrotami konsumenckimi w obrocie międzynarodowym

PRAKTYKA

- Kurierzy na cyfrowych drogach
- Polska logistyka po roku z COVID-19 - przegląd doświadczeń. Jak wygląda życie po roku z pandemią?
- Wdrożenie opakowań zwrotnych w Tchibo

TRENDY

- Toniemy w śmieciach. Współczesny konsument często kupuje produkty, które nie są mu potrzebne. W ten sposób marnuje się aż 31% żywności w całym łańcuchu wartości.
- 5G - ewolucja czy rewolucja? - O szansach i zagrożeniach, jakie niesie 5G, o możliwościach rozwoju gospodarki, rynku pracy i o tym, które z polskich miast można już zaliczyć do smart cities, mówią eksperci firmy Orange Polska.
- Jak epidemia zmieniła rynek e-commerce? - O zmianach na rynku e-commerce rozmawiamy z Bartoszem Hnatyszynem, Dyrektorem Zarządzającym w Direct Link Worldwide Sp. z o.o.
- Do końca czerwca 2021 r. powstanie w miastach ponad 1100 punktów ładowania - Rozmowa z Szymonem Bylińskim, Dyrektorem Departamentu Elektromobilności i Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
- Zrównoważony łańcuch dostaw w e-logistyce mody
- Rośnie popyt na powierzchnie magazynowe - O boomie magazynowym i niespodziewanych wzrostach w e-commerce rozmawiamy z Pawłem Sapkiem, Regional Head na Europę Środkową w Prologis.