Leksykon prawa wyborczego i referendalnego oraz systemów wyborczych - Bartłomiej Michalak

Leksykon prawa wyborczego i referendalnego oraz systemów wyborczych

Bartłomiej Michalak

102,44 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-264-5437-0
Data wydania 15 marca 2013
Język: Polski
Liczba stron: 332
Rozmiar pliku: 952 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 332
Rozmiar pliku: 2,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
102,44 zł

Dostępne formaty plików: EPUB, PDF

Opis

Leksykon w sposób słownikowo-encyklopedyczny omawia wszystkie podstawowe terminy z zakresu prawa wyborczego i referendalnego oraz teorii systemów wyborczych - tak ważne w funkcjonowaniu współczesnych państw demokratycznych.

Alfabetyczny układ ponad 400 haseł oraz rozbudowany system wewnętrznych odsyłaczy pozwala na proste i szybkie dotarcie do interesujących czytelnika treści, a szczegółowość i merytorycznie wyczerpujące opracowanie poszczególnych haseł umożliwia uzyskanie wiedzy z tego obszaru zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym. Autorzy nie ograniczają się do przedstawienia poszczególnych instytucji i rozwiązań, ale wskazują także sposób ich praktycznego wykorzystania, zgłaszając również szereg uwag krytycznych oraz postulatów de lege ferenda.

Adresaci:
Książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców - w szczególności pracowników naukowych i studentów kierunków prawniczych, administracyjnych, politologicznych czy socjologicznych, ale także do praktyków wyborczych (urzędników, pełnomocników wyborczych, członków komisji wyborczych) oraz do wszystkich osób zainteresowanych kwestiami wyborczymi i referendalnymi.

Spis treści

Wykaz skrótów 7
Przedmowa 9
Hasła 13
Schematy 295
Wykaz aktów prawnych 299
Bibliografia 303
Wykaz haseł 317
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »