Leksykon cywilnego postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego. Podstawowe pojęcia - Joanna Misztal-Konecka

Leksykon cywilnego postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego. Podstawowe pojęcia

Joanna Misztal-Konecka

99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8235-820-9
Data wydania 1 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 298
Rozmiar pliku: 4,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
99,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Leksykon dotyczy postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego w sprawach cywilnych. Zastrzeżenia wymaga, że leksykon nie służy ukazaniu doktrynalnych i judykacyjnych sporów oraz ich motywacji, lecz prezentacji najszerzej akceptowanego rozwiązania. Odstąpiono zatem od pogłębionych wywodów teoretycznych czy prawnoporównawczych, odsyłając przy każdym haśle do kilku lub kilkunastu najbardziej reprezentatywnych monografii lub artykułów, publikowanych począwszy od okresu międzywojennego po dzień dzisiejszy.

Walorem prezentowanej publikacji jest jej przystępność oraz aktualność.

Leksykon stanowić może pomoc w nauce postępowania cywilnego dla studentów różnych kierunków studiów, w szczególności prawa, administracji, zarządzania lub europeistyki, którzy często w toku nauki uniwersyteckiej nie otrzymują wystarczającej informacji z zakresu postępowania zabezpieczającego i egzekucyjnego w sprawach cywilnych. Dzięki alfabetycznemu układowi haseł Leksykon będzie także wygodną pomocą dla praktyków, pracowników administracji publicznej, dziennikarzy i innych osób potrzebujących zwięzłej informacji na temat określonej instytucji lub pojęcia z zakresu postępowania cywilnego.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »