Legendy Alrunu - Oktawian Nadgórski

Legendy Alrunu

Oktawian Nadgórski

21,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB, PDF

Wydawnictwo Psychoskok
ISBN 978-83-8119-729-8
Data wydania 6 października 2020
Język: Polski
Liczba stron: 108
Rozmiar pliku: 4,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 108
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 127
Rozmiar pliku: 2,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
21,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB, PDF

Opis

Opowiadania fantasy osadzone w mrocznych klimatach.
Krótkie historie pełne nadprzyrodzonych zjawisk i niesamowitych historii.
Zbiór sześciu opowieści przesyconych rozmaitością wielobarwnego świata, zamieszkanego przez różne narody i ludy, rasy i potwory.
Wynalezienie sposobu na przemianę metalu w złoto, było marzeniem wielu pokoleń alchemików i tysięcy ludzi, którzy chcieli łatwo i szybko się wzbogacić. Takie samo pragnienie miał w sobie Anastasius. Życie starca toczyło się utartym torem od nadziei do porażki, do dnia, kiedy usłyszał, że leżąca na północy wyspy wieś Ultor została w krótkim czasie opuszczona przez wszystkich mieszkańców. Ludzie zaczęli nagle chorować. Bydło umierało, a to, które przeżyło, nie dawało mleka. Rybacy nie mogli złowić ani jednej ryby. Anastasius postanowił rozwiązać tę zagadkę. Znalazł na wyspie kamień z informacją, że było tu kiedyś bóstwo Vullgora – boga ognia i zniszczenia. A co najważniejsze, ów bóg posiadał magiczny młynek zwany „narzędziem Vullgora”, dzięki któremu każdy metal mógł zamienić w złoto. Ruszył więc na poszukiwania tajemniczego bóstwa, które pokonać można było tylko podstępem. Udał się do złotej wieży, gdzie miał znajdować się czarodziejski przedmiot…
Perfidna zemsta pretendenta do tronu, królewna, która nie chciała poślubić kandydata wybranego przez ojca, czy walka trzech królestw z upiornymi urgirami, to inne opowiadania, znajdujące się w zbiorze.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »