Leasing – problemy ze zmianą umowy i sprzedażą przedmiotu leasingu - Marcin Gawlik

Leasing – problemy ze zmianą umowy i sprzedażą przedmiotu leasingu

Marcin Gawlik

9,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8137-979-3
Data wydania 1 czerwca 2021
Język: Polski
Liczba stron: 14
Rozmiar pliku: 299,2 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
9,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej wydało interpretację ogólną regulującą kwestię zakresu dopuszczalnych zmian postanowień umowy leasingu oraz ustalenia wysokości przychodu finansującego w przypadku sprzedaży przedmiotu leasingu w trakcie trwania umowy na rzecz osoby trzeciej. W raporcie wskazujemy na najważniejsze regulacje podatkowe związane z zagadnieniami rozstrzygniętymi interpretacją ogólną, zarówno w odniesieniu do podatników podatku PIT, jak i CIT. Z raportu dowiedzą się Państwo:
1. jakie konsekwencje podatkowe może powodować zmiana umowy leasingu, niezbędnych do uznania danej umowy za umowę leasingu w rozumieniu przepisów podatkowych?
2. czy miana stron umowy leasingu, w tym zmiana podmiotu finansującego, jest zmianą umowy leasingu mającą wpływ na jej podatkowe traktowanie?
3. kiedy finansujący może zbyć przedmiot leasingu w trakcie trwania umowy leasingu, bez negatywnych podatkowych konsekwencji?

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »