Leadership ToolBox. Narzędzia nowoczesnego menedżera - Robert St. Bokacki, Robert St. Bokacki

Leadership ToolBox. Narzędzia nowoczesnego menedżera

Robert St. Bokacki, Robert St. Bokacki

39,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo MT Biznes
ISBN 978-83-8087-750-4
Data wydania 15 luty 2019
Język: Polski
Liczba stron: 159
Rozmiar pliku: 7,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 159
Rozmiar pliku: 3,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
39,90 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Za każdym sukcesem w biznesie stoi odpowiednio zarządzana drużyna.

Rewolucja cyfrowa i postęp technologiczny radykalnie wpłynęły na to, jak pracujemy, nawiązujemy relacje czy spędzamy wolny czas. Wraz z globalnymi zmianami oraz zachodzącymi przemianami społecznymi i pokoleniowymi modyfikacji uległ także portret skutecznego lidera. Rynek potrzebuje dziś nowego modelu kompetencji przywódczych.

Czas twardych, wszystkowiedzących wodzów minął bezpowrotnie. Dziś wartość menedżerów określa ich stosunek do ludzi – stwarzanie warunków do maksymalnego wykorzystania zdolności i możliwości każdego pracownika z osobna i wszystkich razem. Wymaga to od nich umiejętności pracy nad sobą, wzmacniania mocnych i korygowania słabych stron. Ale jak być skutecznym liderem w dzisiejszym świecie? Coraz większe wymagania i coraz mniej czasu – to codzienność współczesnych menedżerów! Oczywiście ta codzienność przekłada się bezpośrednio na deficyt czasu potrzebnego na pracę z ludźmi. Wiele dotychczasowych narzędzi kierowania przestaje sprawdzać się w praktyce. Nowe wyzwania wymagają nowych rozwiązań.

Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest Leadership Toolbox. To zestaw łatwych do zastosowania modeli zachowań, pozwalających skutecznie reagować w sytuacjach związanych z kierowaniem ludźmi.

Leadership Toolbox zawiera techniki, z których może korzystać zarówno brygadzista pracujący na linii produkcyjnej, menedżer kierujący zespołem handlowców, dyrektor ministerialnego departamentu, jak i menedżer wyższego szczebla w międzynarodowej korporacji. Modele zachowań mogą być adaptowane do określonych sytuacji, bez względu na profil czy wielkość firmy.

W książce znajdziecie też specjalny kod upoważniający do pobrania ze strony wydawnictwa bezpłatnej wersji audio (plik mp3) wszystkich case studies zawartych w Leadership Toolbox.

Na naszych oczach zmienia się charakter i rola liderów, pojawia się nowe przywództwo. I jak we wszystkim, ci, którzy jako pierwsi zastosują je w swoich organizacjach, wygrają. W tym wyścigu nie będzie srebrnych medali. A my? Czy chcemy takiego przywództwa? Czy jesteśmy gotowi zrezygnować z przynależnej nam władzy i podzielić się nią z naszymi ludźmi? Czy potrafimy właściwie dobrać sobie współpracowników – o różnych kompetencjach, umiejętnościach i doświadczeniach? Czy umiemy zmodyfikować swój obecny styl zarządzania w kierunku wspierania, a nie wyręczania zespołu? Po przeczytaniu tej książki wielu czytelników z pełnym przekonaniem odpowie: „Tak!”. I co ważniejsze, będzie wiedziało, jak to zrobić!

***

Robert St. Bokacki – trener, konsultant, coach i mówca motywacyjny. Współtwórca i wiceprezes Kontekst HR International Group. Pracuje dla renomowanych firm i instytucji publicznych w Polsce i za granicą. Uczy przywództwa, kierowania ludźmi, motywowania i sprzedaży.
Jest autorem lub współautorem kilkudziesięciu publikacji i książek z zakresu przywództwa oraz pomysłodawcą koncepcji Leadership Tool Box®.
Więcej informacji o autorze znajduje się na konteksthr.pl.

 

Spis treści

Okładka

Strona tytułowa

Strona redakcyjna

Zamiast wstępu

CZĘŚĆ 1. LEADERSHIP TOOLBOX

ROZDZIAŁ 1. Nikt nie rodzi się przywódcą

ROZDZIAŁ 2. Nowe wyzwania dla menedżerów

ROZDZIAŁ 3. Kłopoty z przywództwem

ROZDZIAŁ 4. Fundament nowoczesnego przywództwa

ROZDZIAŁ 5. Cykl kierowania ludźmi

ROZDZIAŁ 6. Style przewodzenia

ROZDZIAŁ 7. Stopień samodzielności pracownika

ROZDZIAŁ 8. Linia przewodzenia

ROZDZIAŁ 9. Charakter zadań

ROZDZIAŁ 10. Czynnik „Z”

ROZDZIAŁ 11. Menedżerska skrzynka z narzędziami

CZĘŚĆ 2. NARZĘDZIA KIEROWANIA LUDŹMI

ROZDZIAŁ 12. Instruowanie

ROZDZIAŁ 13. Delegowanie zadań

ROZDZIAŁ 14. Uprawnianie

ROZDZIAŁ 15. Rozwiązywanie problemów

ROZDZIAŁ 16. Konsultowanie decyzji

ROZDZIAŁ 17. Coaching epizodyczny

ROZDZIAŁ 18. Rozmowa kontrolna

ROZDZIAŁ 19. Przekazywanie informacji zwrotnej

ROZDZIAŁ 20. Korygowanie

ROZDZIAŁ 21. Komunikowanie decyzji

ROZDZIAŁ 22. Praktyki motywacyjne

ROZDZIAŁ 23. Jak rozwijać swoje umiejętności, wykorzystując tę książkę?

PODZIĘKOWANIA

BIBLIOGRAFIA

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »