Kuszenie świętego Antoniego - Gustave Flaubert

Kuszenie świętego Antoniego

Gustave Flaubert

7,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo
ISBN 978-87-28-09855-4
Data wydania 16 listopada 2021
Język: Polski
Liczba stron: 83
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 83
Rozmiar pliku: 501,1 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
7,99 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Przykład literackiej syntezy form zawierający elementy dramatu, poematu i powieści. Flaubert pracował nad nim ponad dwadzieścia lat, utwór stanowi dzieło jego życia. Święty Antoni zostaje wystawiony na próbę. Na skutek oszałamiających wizji pełnych pokus pustelnik mierzy się z zachwianiem pewności co do własnej wiary i wiedzy. W barwnym korowodzie majaków przewijają się liczne bóstwa, potwory, fantastyczne stworzenia, a także przedstawiciele rozmaitych wyznań, którzy opowiadają o własnych wyobrażeniach na temat Boga i świata duchowego.

Gustave Flaubert (1821-1880) - francuski powieściopisarz, prekursor naturalizmu, jego książki "Pani Bovary" i "Salambo" widniały w indeksie ksiąg zakazanych. Bywalec literackich salonów paryskich, na stałe mieszkał w domu matki w Croisset. Pokaźny spadek po ojcu pozwolił mi rzucić studia prawnicze i oddać się bez reszty pisarstwu. Utrzymywał przyjacielskie relacje z największymi artystami swoich czasów, w jego towarzyskim gronie znajdowali się m.in. Wiktor Hugo, Emil Zola, Iwan Turgieniew, George Sand.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »