Kto to taki? - Milena Marchlewska

Kto to taki?

Milena Marchlewska

6,83 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wymownia
ISBN 978-83-945179-8-4
Data wydania 2016
Język: Polski
Liczba stron: 18
Rozmiar pliku: 4,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
6,83 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

 

„Kto to taki?” to wierszyki – zagadki przeznaczone dla dzieci poznających otaczający świat. Dzięki zgrabnym rymowankom najmłodsi dowiedzą się, kim są i czym zajmują się spotykane przez nie osoby – na przykład lekarz, policjant, nauczyciel, sprzedawca, listonosz itp. Napisane w formie zagadek wiersze zapoznają maluchy z piętnastoma zawodami wykonywanymi przez dorosłych. Książeczka pobudza wyobraźnię i zachęca małych czytelników do samodzielnego myślenia poprzez zgadywanki. Dziecko, słuchając wierszyka, zastanawia się o kim on mówi, a jednocześnie zdobywa podstawową wiedzę na temat otaczającego świata. Po świecie tym oprowadza je Julka – kilkuletnia bohaterka, która tak, jak każdy maluch, pewnego dnia spotka na swej drodze lekarza, nauczycielkę lub sprzedawcę. Każdy z wierszy opatrzony jest ilustracją. Wiersze rekomendowane są dla dzieci w wieku 2-6 lat. Warte podkreślenia jest to, iż zgrabnie i sprawnie napisane wiersze, a także wszystkie zawarte w książce ilustracje są dziełem młodej, 23-letniej, utalentowanej debiutantki. Czytanie pierwszych dzieł młodych autorów pomaga im odnaleźć dla siebie miejsce na trudnym rynku wydawniczym i zachęca do dalszej pracy twórczej.

Spis treści

Lekarz, Listonosz, Policjant, Strażak, Sprzedawca, Pisarz, Nauczyciel, Weterynarz, Rolnik, Kucharz, Fryzjer, Sportowiec, Krawiec, Budowlaniec, Astronauta.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »