Kryminologiczne i prawnokarne aspekty podrabiania towarów i fałszowania produktów leczniczych - Andrzej Adamski

Kryminologiczne i prawnokarne aspekty podrabiania towarów i fałszowania produktów leczniczych

Andrzej Adamski

199,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8291-377-4
Data wydania 1 października 2022
Język: Polski
Liczba stron: 368
Rozmiar pliku: 7,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
199,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Publikacja „Kryminologiczne i prawnokarne aspekty podrabiania towarów i fałszowania produktów leczniczych" jest monografią naukową z zakresu prawa karnego, kryminologii i polityki kryminalnej. Składa się z czterech części i obejmuje analizę fenomenologiczną i prawno-porównawczą tytułowego zjawiska ze szczególnym uwzględnieniem Chin i Polski.

W pierwszej części książki omówiono rolę Chińskiej Republiki Ludowej – światowego lidera w produkcji podrabianych towarów i produktów leczniczych oraz ich sprzedaży z wykorzystaniem internetu i mediów elektronicznych. Scharakteryzowano również działania zapobiegawcze podejmowane przez międzynarodowe organizacje policyjne i Komisję Europejską.

Druga część książki ma charakter empiryczny i przedstawia wyniki badań aktowych nad handlem podrabianymi towarami i produktami leczniczymi w Polsce. Analiza tego zagadnienia obejmuje 1093 spraw z art. 305 PrWłPrzem i art. 124 PrFarm prawomocnie zakończonych w latach 2011–2015.

Na trzecią, prawno-porównawczą część książki składają się dwa opracowania. Pierwsze analizuje zakres penalizacji podrabiania towarów i fałszowania produktów leczniczych w prawie międzynarodowym, angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim. Drugie przedstawia ocenę dostosowania polskiego ustawodawstwa karnego do międzynarodowych i europejskich standardów normatywnych w dziedzinie przeciwdziałania fałszowaniu produktów leczniczych.

Czwarta część monografii oprócz wykładni doktrynalnej przepisów art. 305 PrWłPrzem i art. 124 PrFarm zawiera postulaty pod adresem ustawodawcy mające na celu modyfikację obu tych przepisów w celu wzmocnienia ochrony prawnej uczestników obrotu produktami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi oraz wtórnego obrotu produktami leczniczymi.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »