Korekta dokumentacji ZUS – zasady, przypadki i konsekwencje w zakresie rozliczeń składkowych - Alicja Kozłowska

Korekta dokumentacji ZUS – zasady, przypadki i konsekwencje w zakresie rozliczeń składkowych

Alicja Kozłowska

16,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Infor
ISBN 978-83-8268-222-9
Data wydania 1 lipca 2022
Język: Polski
Liczba stron: 31
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
16,90 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Korekty dokumentów ubezpieczeniowych ZUS – zgłoszeniowych i rozliczeniowych, dokonuje większość płatników składek. Przyczyną korekty stają się najczęściej błędy zarówno zidentyfikowane przez płatnika składek, jak i wynikłe podczas kontroli ZUS. Następstwem korekty tych dokumentów są zazwyczaj zmiany w zakresie naliczania wynagrodzeń, zasiłków i podatków.
Publikacja opisuje okoliczności, w jakich należy przygotować korektę dokumentów i ją rozliczyć. Określa zasady jej dokonywania, uprawnienia ZUS i płatnika w tym zakresie. Zawiera praktyczne przykłady obrazujące konkretne i często występujące przypadki podlegające korekcie, w tym m.in. nieprawidłowości w ustalaniu zbiegu tytułów do ubezpieczeń, rozliczaniu przekroczenia tzw. 30-krotności, zgłoszeniu umowy o dzieło do ZUS czy wykazywaniu podstawy wymiaru składek (jej zawyżenia i obniżenia). Całość została wzbogacona licznym, aktualnym orzecznictwem.

 

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »