Konsumenckie prawo do odwołania umowy - Michał Brożyna L.L.M.

Konsumenckie prawo do odwołania umowy

Michał Brożyna L.L.M.

199,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo C. H. Beck
ISBN 978-83-8198-266-5
Data wydania 2021
Język: Polski
Liczba stron: 715
Rozmiar pliku: 3,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
199,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Pierwsza na polskim rynku monografia poświęcona konsumenckiemu prawu do odwołania umowy bez podawania przyczyny.

Rozprawa zawiera kompleksowe i systematyczne wyjaśnienie powstania oraz skutków wykonania tego prawa. Autor konstruuje własną dogmatyczną koncepcję i siatkę pojęciową dla tej instytucji – nazywając je prawem do odwołania umowy oraz w oryginalny sposób wskazuje na jej miejsce w systemie prawa.

Dogmatyczna analiza przedmiotowych zagadnień służy przede wszystkim dla rozstrzygnięcia węzłowych z punktu widzenia praktyki obrotu zagadnień związanych z funkcjonowaniem konsumenckiego prawa do odwołania umowy. W pracy intensywnie dyskutowana jest tematyka konsumenckiego prawa do odwołania w umowach: sprzedaży na odległość, świadczenia usług oraz usług finansowych na odległość, kredytowych (także kredytu hipotecznego), timeshare. Osobno zostały zaprezentowane zagadnienia wpływu odwołania umowy przez konsumenta na umowy powiązane i dodatkowe – przede wszystkim o kredyt wiązany i umowy usług finansowych.

Przy swoich rozważaniach autor wykorzystuje bogatą literaturę obcojęzyczną oraz dokonuje analizy dorobku orzeczniczego TSUE, wykorzystując je dla rozstrzygnięć na gruncie prawa polskiego.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »