Konie, adiutanci, faszyści - Wojciech Pasturski

Konie, adiutanci, faszyści

Wojciech Pasturski

20,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB, PDF

Wydawnictwo
ISBN 978-83-66995-10-9
Data wydania 26 września 2021
Język: Polski
Liczba stron: 250
Rozmiar pliku: 1,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 250
Rozmiar pliku: 942,8 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
Język: Polski
Liczba stron: 250
Rozmiar pliku: 2,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment PDF
20,00 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB, PDF

Opis

Jest rok 1944.
W majątku ziemskim Ignaza Himmelsteina w Prusach Wschodnich stacjonuje sztab niemieckiej armii północ. Oficerowie i ich adiutanci zajmują cały dworek, a życie gospodarza ulega zmianie. Cofająca się armia niemiecka to sygnał, że sytuacja na froncie nie wygląda dobrze, a Tysiącletnia Rzesza się sypie. Ignaz widzi, że ci, którzy mają o nią walczyć, są skonfliktowani, zakłamani, wza- jemnie podważają swoje kompetencje, a atmosfera podejrzeń i strachu podsyca wizję rychłego upadku. Mimo to każdy stara się walczyć, jeżeli nie o przetrwanie kraju, to o własne.
W tej atmosferze pełni ogłady staropruscy oficerowie uciekają się do najniższych instynktów, aby osiągnąć swoje cele. Twardzi weterani, przenikliwi intelektualiści, melancholijni alkoholicy, zdesperowani paranoicy, bezwzględni zbrodniarze. Wysoko postawieni wojskowi zebrani w jednym miejscu w skrajnych okolicznościach. A pośrodku tego wszystkiego Ignaz, którego świat zamknął się wokół koni, adiutantów i faszystów.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »