Kolory Krwi. Tom 1. Błękitny Mur - Misselle

Kolory Krwi. Tom 1. Błękitny Mur

Misselle

47,99 zł40,79 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Wydawnictwo Novae Res
ISBN 978-83-8313-397-3
Data wydania 1 stycznia 2023
Język: Polski
Liczba stron: 416
Rozmiar pliku: 3,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment MOBI
Język: Polski
Liczba stron: 416
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Fragment: Pobierz fragment EPUB
47,99 zł40,79 zł

Dostępne formaty plików: MOBI, EPUB

Opis

Jak młoda dziewczyna z wioski odnajdzie się w labiryncie pięknych pozorów, mrocznych intryg i bezlitosnej polityki świata Ajterów?

Otime jest całym światem swojej starszej siostry, Vayenne. Chłopiec przegrywa walkę z trawiącą go chorobą i wszystko wskazuje na to, że nieubłaganie zbliża się kres jego życia. Rodzice rodzeństwa decydują się skrócić cierpienia Otime’a, jednak Vayenne postanawia walczyć o brata. Wraz z nim – i uzbrojona jedynie w sztylet ojca – wyrusza w podróż ku Twierdzy Ajterów, potężnych magów, bohaterów niezliczonych legend, w których teraz upatruje ratunku.

Jej naiwne wyobrażenia szybko jednak rozpadają się pod ciężarem rzeczywistości. Vayenne dostrzega, że pod płaszczami utkanymi z luksusu, dostatku i piękna kryje się lodowaty świat wypełniony pałacowymi intrygami i nieludzką obojętnością. Co zrobi, gdy szepty kapryśnej magii sprowadzą na nią niebezpieczeństwo i zamkną w sieci sekretów? Czy będzie w stanie poświęcić własne zasady, by ocalić brata?

Wybiegli spomiędzy ludzi i pobiegli ile sił w niewielkich nogach na najwyższy głaz, by stamtąd móc obserwować największe wydarzenie w ich dotychczasowym, krótkim życiu.
Oto maszerowali Ajterowie. Był to niewielki oddział. Wojownicy, którzy dzierżą światło i mrok. Szli szybkim marszem, nie odwracając się, mimo składanych im ukłonów tłumu. Wiejskie kobiety rzucały pod ich stopy płatki kwiatów, a mężczyźni uderzali czołami ziemię. To oni dawali im żyć w pokoju, to oni utrzymywali świat ludzi przy istnieniu.
Vayenne słyszała wiele historii o Ajterach, ale nigdy ich nie widziała. To była jej szansa na zobaczenie uosobienia legendy i baśni. Wychyliła się z bratem i patrzyli pełnymi niedowierzenia oczami dzieci ciekawych świata i głodnych wiedzy. Otime wtulił się w nogę siostry. Vayenne patrzyła, czekała. Lada chwila wyjdą i będą zaledwie kilka metrów od niej.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »