Kodeks postępowania administracyjnego. Orzecznictwo. Piśmiennictwo - Małgorzata Niezgódka-Medek

Kodeks postępowania administracyjnego. Orzecznictwo. Piśmiennictwo

Małgorzata Niezgódka-Medek

169,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8246-772-7
Data wydania 1 stycznia 2021
Język: Polski
Liczba stron: 687
Rozmiar pliku: 56,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
169,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Książka zawiera wybór orzeczeń i piśmiennictwa do poszczególnych artykułów Kodeksu postępowania administracyjnego i zagadnień związanych z jego przepisami.

Zdecydowana większość zaprezentowanych orzeczeń została wydana przez sądy administracyjne, jednak są też pojedyncze orzeczenia sądów powszechnych oraz Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Autorzy dążyli do wyselekcjonowania orzeczeń możliwie najbardziej aktualnych z punktu widzenia stanu prawnego i wyrażających poglądy ukierunkowane na kreowanie koncepcji wykładni.


W publikacji uwzględniono najnowsze pozycje literatury i doktryny dotyczące nowo wprowadzanych instytucji proceduralnych, przywołano również starsze orzeczenia oraz klasyczne pozycje literatury przedmiotu.


W celu przedstawienia możliwie wyczerpującego obrazu źródeł przytoczono także wybrane orzeczenia wydane na tle przepisów przedwojennych, a także literaturę tego okresu, ograniczoną do pozycji o podstawowym znaczeniu

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »