Kodeks postępowania administracyjnego. Ordynacja podatkowa. Samorządowe kolegia odwoławcze. Postępowanie egzekucyjne w administracji. Prawo o ustroju sądów administracyjnych. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Opracowanie zbiorowe

Kodeks postępowania administracyjnego. Ordynacja podatkowa. Samorządowe kolegia odwoławcze. Postępowanie egzekucyjne w administracji. Prawo o ustroju sądów administracyjnych. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

Opracowanie zbiorowe

76,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Wydawnictwo Wolters Kluwer
ISBN 978-83-8358-448-5
Data wydania 26 stycznia 2024
Język: Polski
Liczba stron: 851
Rozmiar pliku: 4,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
76,00 zł

Dostępne formaty plików: PDF

Opis

Praktyczny zbiór najważniejszych aktów prawnych z zakresu prawa administracyjnego. Zawiera informacje o uwzględnionych zmianach. Zastosowany system oznaczania nowych przepisów znacznie ułatwia codzienną pracę prawnika. Skorowidze do ustaw i tytuliki towarzyszące poszczególnym artykułom, poręczny format, miękka oprawa to dodatkowe atuty książki.

Najważniejsze zmiany dotyczą m.in.:

  • usprawnienia działań wierzyciela i organu egzekucyjnego w zakresie niezbędnym do wszczęcia i prowadzenia egzekucji administracyjnej,
  • możliwości skutecznego zrzeczenia się przez stronę prawa do wniesienia odwołania od decyzji;
  • usprawnień w zakresie niezbędnym do wszczęcia i prowadzenia egzekucji administracyjnej;
  • e-doręczeń.

 

Zbiór obejmuje zmiany wynikające z ustaw opublikowanych do 4 stycznia 2024 r., w tym m.in.:
Ordynacja podatkowa:
• ustawa z 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 556)
• ustawa z 26 maja 2023 r. o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1193)
• ustawa z 16 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1785)
Postępowanie egzekucyjne w administracji:
• ustawa z 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 556)
• ustawa z 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1681)
Prawo o ustroju sądów administracyjnych:
• ustawa z 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1615)
Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi:
• ustawa z 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego, ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy – Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1860)
• ustawa z 16 sierpnia 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1705)
Wykaz wszystkich zmian zamieszczono przed spisem treści.

Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »